Bulut Hizmeti Nedir?

Bulut Hizmeti Nedir?

Hizmet vermeye başladıkları ilk günden itibaren firmaların sistemde kaydettikleri tüm verilerin yedeklenmesine yardımcı olan bulut hizmeti sayesinde veri kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Yedeklenmeyen verilerin silindiği taktirde geri dönüşümünün sağlanması oldukça zordur. Bu durum müşteri kaybına ve birçok maddi zarara neden olur. Firmalar önceden tahmin edilmeyen tüm risklere karşı tedbirli olmak amacıyla yedekleme hizmetinden faydalanır. Sizlere kesintisiz hizmet verebilmeniz amacıyla her türlü imkan ve ortamı sağlayan internet üzerindeki ilgili online firmaları ile cloud servis hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Cloud Servis Hizmetinin Avantajları

Veri koruma, yedekleme, arşivleme, felaket kurtarma, sunucular arası geçiş sağlama ve taşınması gibi işlemlerin hatasız ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için cloud servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Sizlere hızlı ve pratik çözüm önerileri sunan internet üzerindeki ilgili online firmalar uzman ekibi ile sizlere istediğiniz gibi hizmet verir. Sürekli müşterilerine önceki sorunlarına göre çok daha hızlı çözümler sağlayan firmalar sayesinde yüksek veri koruması sağlayabilirsiniz. Verilerin ve maillerinizin mevzuata uygunluğunu sağlar. SMPT Journallig özelliği sayesinde sık kullanılmayan verileriniz kolayca arşivlenir.

Doğal Afetlere Karşı Veri Korumasının Sağlanması

Ön görülmeyen risklerden biri olan doğal afetler esnasında verilerin kaybolması ya da silinmesi halinde yedeklenerek veri merkezinde saklana tüm verilerinize kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Günün her saati yedeklenen ve güncellenen verileriniz son kullanılan haliyle yeniden sisteme yüklenir ve kullanılabilir hale gelir. Kesintisiz müşteri iletişiminin sağlanması açısından oldukça önemli olan bu uygulama oldukça ekonomiktir.