Dişteki Şiddetli Ağrı Ve Şişliklerin Nedeni Nedir?

Dişteki Şiddetli Ağrı Ve Şişliklerin Nedeni Nedir?

Çürük dişler bazen ağrı veya enfeksiyon yapmadan çürümeye devam eder. Ancak bu çürümenin ileriki süreçte mutlaka bir belirtisi olacaktır. Dişiniz bir anda veya yavaş yavaş ağrımaya başlayabilir. Bunun nedeni dişinizdeki çürüktür. Çürüğün geldiği boyut ise ancak röntgen ile anlaşılır. Röntgen ile dişteki çürüğün sinirlere ulaşıp ulaşmadığı tespit edilir. Eğer sinirlere ulaşmışsa ağrı oldukça şiddetlidir ve iltihap kapmış olabilir. İltihap durumlarında diş apse yapar ve şişlik olur. Diş hekimi genel bir muayene ile bunu kolayca tespit edebilir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Diş Çürüklerinde Hangi Tedavi Uygulanır?

Diş çürüklerinde dişin kurtarılması söz konusu ise bu durumda yapılacak tek tedavi kanal tedavisidir. Kanal tedaviye başlamadan iltihap ve apsenin tedavi edilmesi gerekir. Bir hafta kullanılacak antibiyotik tedavisi ile enfeksiyon temizlenir. Ardından diş kanallarının sinir köklerine kadar temizlenmesine başlanır. Tedavide kullanılan döner aletler, dijital çalışma tekniği çürükleri köklere kadar temizler. Kanal tedavide en önemli unsur dişin kurtarılması için tedaviye erken başlanmasıdır. Şiddetli ağrının bir süre sonra kesilmesi sizi yanıltmasın. Çünkü ağrının azalması iltihabın başlaması anlamına gelir. Kanal tedavi sonrası yapılacak dolgu ve restore işlemleri de dişin daha sağlam ve kullanışlı olmasını sağlar.

Kanal Tedavisi Nedir?


Evet, herkesin merak ettiği soruların başında kanal tedavisi nedir? sorusu geliyor. Kanal tedavisi dişlerin temizlenip, çürüklerden arındırılarak kurtarılmasıdır. Kurtulan dişte yapılan restore işlemleri ile artık ana dişinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Diş tedavisinden korkmayın. Gelişen teknoloji ile hiç bir ağrı acı hissetmeden diş sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Tedavi sonrası iyileşme sürecinde gündelik hayatınızı etkilemeyecek kadar kolay ve rahat geçmektedir.