Ticari Taksi Fiyatları

Ticari Taksi Fiyatları

Son yılların en gözde yatırım aracı hiç şüphesiz taksi plakasıdır, yatırımcısının yüzünü daima güldüren ticari taksi plakası uyu bir yatırım aracı olarak popülaritesini devam ettiriyor. Değeri sürekli artan ve bu nedenle yatırımcısını hiçbir zaman zarara uğratmayan taksi plakası fiyatları hakkında internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Ticari Taksi Plakası Nedir?

Taksi, ticari amaçla çalışan bir ulaşım aracıdır. Taksinin ticari bir araç olarak hizmet verebilmesi plaka adı verilen uygulama ile mümkündür. Taksi plakası, söz konusu aracın ticari olarak yolcu taşımasını sağlayan plakadır. Bir aracın taksi olarak hizmet verebilmesi için belirli kriterlere sahip olması gerekir. Bu kriterlere sahip olan araçlar ticari taksi plakası ile yolcu taşıma ruhsatına sahip olurlar.

Ticari Taksi Plakası Nasıl Alınır?

Ticari taksi plakası ya sahibinden ya da galeriden alınabilir. Ticari taksi sahibi olmak iyi bir yatırım aracı olduğu için yeterli birikimi olan herkesin ilgisini çekiyor. Günümüzde ünlü sanatçılardan futbolculara kadar herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor. Taksi plakası sahibi olmak illa taksiyi kendiniz çalıştıracağınız anlamına gelmiyor. Bir şoföre kiralayarak plakadan ayda 8 ila 10 bin lira arasında kira elde etmeniz mümkün. Pek çok yatırımcı satın aldığı plakayı kiraya vererek çalıştırma yolunu tercih ediyor. Yatırımcısına daima kazandıran ticari taksi plakası fiyatları ilden ile değiştiği gibi aynı ilde de ilçeden ilçeye değişiklik gösterebiliyor. Kira bedelleri de aynı şekilde farklılık gösterebiliyor. Türkiye’de en pahalı taksi plakası İstanbul’da bulunuyor. İstanbul’un merkeze uzak ilçelerinde fiyatlar biraz daha düşük gibi görünse de aslında diğer şehirlerin epey üstünde olduğu görülüyor. İstanbul ticari taksi plakası satış ve kiralama fiyatları hakkında online firmaları ziyaret ederek bilgi alabilir, bütçenize uygun plakayı satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.