Kauçuk Pişirici Sıcak Hava Tüneli

Kauçuk Pişirici Sıcak Hava Tüneli

Sıcak Hava Tünelinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kauçuk ürünlerinin kullanıma hazır hale gelmesi için pişirilmesi gerekmektedir. Bunun için Kauçuk Pişirici fırınlar veya sıcak hava tünelleri kullanılmaktadır. Ekstrüzyon profillerinin vulkanizasyondan geçirilmesi için sıcak hava tünellerine ihtiyaç vardır. Pek çok firmanın kaliteli üretimleri için kullandığı veya tercih ettiği bu sıcak hava tünelleri bakabileceğiniz, Melos A.Ş. tarafından da kullanılmaktadır. Temel görevi ise, belirlenen sıcaklık içerisinden kauçuk hammaddesinin vulkanize edilerek son şekline ulaşmasını sağlamaktır.

Sıcak Hava Tüneli Çeşitleri

Sanayi ve endüstriyel alanlardaki her türlü makinede olduğu gibi Kauçuk Pişirici sıcak hava tünellerinde de dikkat edilmesi gerekenler vardır. RPM Mach’ın geliştirmekte olduğu teknoloji ile şekillenen sıcak hava tünellerinin dikkat edilmesi gereken unsuru, yalıtım kalitesi ve de ulaşılmak istenen sıcaklık derecesidir. Sıcak hava tünelleri genellikle 9m uzunluğunda tasarlanır. Bu tasarım isteğe bağlı olarak özel şekillerde de tasarlanabilir. Konveyör Bant genişliğinin ise 100mm ile 300mm arası standart üretimi vardır. Isıtma sistemi elektrik ısısı üretebildiği gibi doğal gaz ısısı da üretebilmektedir. Homojenizasyonu ve kalitesinin yanında RPM Mach teknolojisinin sağladığı termodinamik yöntemlerle fırın içi ısı dağılımı gerçekleşmektedir. Isı dağılımı ayrıca hassas, özel bir yaklaşımla yapılmaktadır. Bu makinelerin yaptığı iş kadar sağladığı güvence de en üst düzeyde tasarlanarak devamlı gelişmektedir. Ayrıca Kauçuk Pişirici kullanımı oldukça ekonomiktir.

  • 20 Metre Konveyörlü Kauçuk Sıcak Hava Tüneli: Eni ve yüksekliği 300mm, boyu ise20.000mm’dir. İçinde ve dışında ısılar arası köprü olacak herhangi bir mekanik bağlantı bulunmamaktadır. Ayrıca içerisinde rezistans da yoktur. Boyunda 9 bölümden oluşur.
  • 11 Metre Konveyörlü Kauçuk Sıcak Hava Tüneli: En ve yükseklik 300mm iken uzunluk 11.100mm’dir. Mekanik bağlantı ve rezistans yoktur. Boyunda 5 bölümden oluşur.