Kadın Kanseri Sigortası Kapsamı Nedir?

Kadın Kanseri Sigortası Kapsamı Nedir?

Kadınlara yönelik sigortaların sağlık alanında güvence sağladıkları en önemli hastalık kanserdir, kadınların yakalandıkları kanser türlerine karşı güvence sağlayan kadın kanseri sigortası 18-65 yaş arasında olan tüm kadınlara yapılabilir. Bilgi için online internet sayfalarının yetkilileri ile görüşebilir, istediğiniz sigorta paketini satın alabilirsiniz.

Kadın Kanseri Sigortası Nedir?

Kadınların en çok yakalandıkları kanser türleri olan meme, vulva, rahim, rahim içi, yumurtalık... kanserlerinin tedavi süreçlerinde destek ve güvence sağlayan bir sigorta türüdür. Teminat kapsamında sigortalının tedavi masrafları ya da maddi ihtiyaçları sigorta şirketi tarafından karşılanır. Kadın kanseri sigortası sigortalının hastalığa yakalandığının belgelenmesinden itibaren yasal olarak belirlenen bekleme süresi sonunda devreye girer.

Kadın Kanseri Sigortası Ne İşe Yarar?

Kadın kanserlerine karşı güvence amacı ile geliştirilen bu sigorta ile kapsam dahilinde tedavi masrafları karşılanır. Pembe Kurdele Hayat Sigortası istenmeyen hastalıkların ortaya çıkması halinde yani poliçede belirtilen risklerin oluşması halinde maddi bir güvence sunar. Poliçede belirtilen genel ve özel şartlar kapsamında vefat teminatı, tedavi masraflarını karşılama ve sigortalının isteği doğrultusunda teminat ödemesi yapılır. Meme, rahim, rahim içi, vulva ve vajina tümörleri, tüplerde ortaya çıkan kanserler, yumurtalık gibi kadınların sıklıkla yakalanmış olduğu kanser türlerine karşı maddi güvence sağlayan poliçe sigortalının vefatı halinde yasal varislerine teminat ödemesi yapar. Teminat tutarları prim ödemesine göre 20 bin, 30 bin ya da 40 bin olabilir. Detaylı bilgi almak ve sigorta prim tutarlarını öğrenmek için online internet sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.