Yaprak Turnike Sistemleri

Yaprak Turnike Sistemleri

Yaprak turnikeler bir dal ucunda bulunan ve yaprağa benzeyen bir şekle sahip olduğu için bu adı alan geçiş sistemleridir. Güvenlik amacıyla ve yaya geçişini düzenlemek amacıyla kullanılan bu turnike sistemleri geçişlerin bir yöne olmasını diğer yönden ise geçiş yapılmamasını sağlayan bir çalışma sistemine sahiptir. Yaprak turnike sistemi hakkında detaylı bilgi almak ve bu turnike sistemi ile ilgili sipariş ve kurulum hizmeti talep etmek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Yaprak Turnike Sistemi Özellikleri

Yaprak turnike sistemleri geçişlerin düzenli yapılmasını sağlayan, şık tasarımı ile dikkat çeken turnike sistemleridir. Yaprak şeklinde dizayn edilen turnike sistemi geçişlerin tek yönlü yapılmasını sağlar. Örneğin giriş yönüne kurulan bir yaprak turnike sadece giriş yapmak isteyenlerce kullanılır. Çıkış yapmak isteyenler bu noktadan çıkış yapamaz. Özellikle çok sayıda insanın giriş çıkış yaptığı alanlarda bu turnike sistemi kullanılarak giriş ve çıkışların farklı yönden yapılması sağlanabilir. Yayaları yönlendirmek amacı ile de kullanılan yaprak turnikeler petrol istasyonlarında, marketlerde, mağazalarda kullanılır. Ödeme yapan müşteri girişi ile çıkış yapan müşterinin farklı noktalarda giriş ve çıkış yapmasını sağlayan sistem yaya hareketlerini düzenleyerek toplu yaşam alanlarının daha düzenli hale gelmesini sağlar.

Yaprak Turnike Fiyatları

Yaprak turnike fiyatları markaya, kullanılan malzemeye ve tasarımına göre farklılık gösterebilir. Mekanik bir yapıya sahip olan yaprak turnikelerin çalışma prensibi karmaşık değildir. Kolay bir çalışma sistemi bulunan yaprak turnikeler mekanik yapıya sahip olduğu için bozulduğunda kolayca tamir edilir. Sistemin mekanik yedek parçaları kolayca bulunur. İnsanların yoğun hareket halinde bulunduğu alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olan yaprak turnikeler hakkında detaylı bilgi almak ve yaprak turnike siparişi oluşturmak için online firmaları ziyaret edebilirsiniz.