Motosiklet Alarm Seçimi

Motosiklet Alarm Seçimi

Motosiklet alarm seçimi oldukça önemlidir, motosiklet alarmı, motosikletinizi ve sizin için kıymetli eşyalarınızı korur, alarm seçimi de bu noktada önem taşır. Motosiklet alarmı takıldığı yerlere göre iki tip bulunur. Fren diskine takılanlar ve gidona sabitlenenler olarak karşımıza çıkar. Fren diskine takılan tip alarmlar fren deliklerine kelepçelenip bisiklet sabitlenir. Gidona sabitlenenler ise gidonun sağ ya da sol tarafına takılır. Vitesin geçmesini önlemek için ön freni ve gazı kavrar. Tüm alarmlar aynı işleve sahiptir. Aynı temel düzeneğe sahip alarmlar olmasına rağmen birçok farklılığa sahip bir dizi alarm seçenekleri bulunur. Ancak taşımaları gereken ortak özellikler, kolay kuruluma sahip olmakla birlikte erişilebilirlik ve taşınabilirliktir. Farklı seçenekler için internet sayfaları üzerindeki ilgili online mağazaları ziyaret edebilir ürünleri yakından inceleyebilirsiniz

Motosiklet Alarmı Çeşitleri

Motosiklet alarmı çeşitlerine bakıldığında üç farklı çeşit göze çarpar. Bunlardan ilki siren, ikincisi çevre sensörü ve sonuncusu GPS ‘dir. Bütün iyi alarmlar siren özelliğini kullanır. Herhangi biri yanına yaklaştığında ya da motorunuza herhangi bir biçimde müdahalede bulunulduğunda yüksek ve tiz bir sesle çalan siren hem hırsızı korkutur hem motor sahibini bilgi verdiği gibi, etraftakileri de uyarır. Çevre sensörlü motor alarmı kapalı çevre mekanizması ile çalışır. Bu nedenle otopark ve kalabalık alanlar çok uygun olmadığından tercih edilmezler. GPS’li alarm sistemlerinde doğrudan müdahalelerde ya da kişilerin yaklaşması ile herhangi bir tepki vermez. Ancak motosikletin nerede olduğuna dair anlık verileri motosiklet sahibine gönderir. Kullanımı siren alarmı kadar etkili olmasa da tercih edilen bir sistemdir.

Neden Bir Motosiklet Alarmı Almalısınız?

Değerli ve önemli bir yatırım olan motosikletiniz her zaman hırsızların hedefidir. Motosikletinizi korumanın en iyi yollarından biri en yumuşak dokunula bile tetiklenen yüksek hassasiyetli bir motosiklet alarm sistemi satın almaktan geçer. Satın almayı tercih ettiğiniz motosiklet alarmı GPS özelliği taşıyabilir.