Göbek ve Çevresindeki Yağlardan Kurtulmanın Yolları

Göbek ve Çevresindeki Yağlardan Kurtulmanın Yolları

Küresel bir sağlık sorunu olan obezite ve fazla kilolar, doğru yöntemler uygulandığında giderilebilir. Daha iyi bir görünüm için ve daha kaliteli bir yaşam için fazla kilolardan kurtularak, ideal kiloya ulaşılması gerekir. İdeal kilo indeksini uygulayarak olmanız gereken kilo değerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca diyetisyene giderek ve bir sağlık kuruluşuna danışarak da kilo verme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Onlarca farklı kilo verme yöntemi vardır. Ancak kilo vermek için en ideal yöntem, sağlıklı kilo vermektir. Çoğu kişinin yanlış bildiği bir kavram olan aç kalarak veya az yemek yiyerek kilo vermeye çalışmak sağlığınız için ciddi problemlere yol açabilir. Hangi kilo verme yöntemini uygularsanız uygulayın, sağlığınızı tehlikeye sokacak etmenlerden kaçının. Özellikle bayanların daha iyi görünmek için uygulayabileceği pratik birkaç yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemleri uyguladığınız takdirde göbek ve çevresindeki yağlardan kurtulabilir, daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Hayalinizdeki kıyafetleri bu yöntemleri düzenli bir şekilde uyguladıktan sonra giyebilirsiniz.

Göbek ve Çevresindeki Yağlardan Kurtulmanın Yolları


Nohut, fasulye, mercimek gibi kurubaklagilerlle, vişne, kiraz, çilek gibi küçük meyveler en ideal besinlerdir. Ara öğünlerde bu gıdalardan tüketerek hem fazla kalori alımının önüne geçebilir, hem de tokluk hissi kazanabilirsiniz. Ayrıca böğürtlen, kayısı, kış meyvelerin taze sıkılmış suları kilo vermek için en ideal ve en etkili yiyeceklerdendir. Günde 30’ar gram tüketmeniz tokluk hissi sağlayabileceği gibi, zinde kalmanız için de gereklidir. Acıktığınızda yemek yememek, sağlığınız için tehdit oluşturur. Bu şekilde kilo vermek imkansız olup, daha ciddi sağlık problemlerine yol açar. Göbek eritmek için bolca su tüketmelisiniz. Suyun bir kalori değeri olmadığı gibi, sıvı ihtiyacınızı da karşılayıp, vücudun nem dengesini sağlayacaktır. Ayrıca öğle ve akşam yemeklerinden önce bir bardak su içmeniz tokluk hissi vereceği gibi, daha az yemek yemenize de olanak sağlayacaktır. Günde en az 2.5 litre su tüketmelisiniz. Su tüketirken soğuk olmasına da özen gösterirseniz, vücut ısınma için ekstra kalori harcayacaktır. Bu şekilde fazla kilolarınızdan çok daha kolay kurtulabilirsiniz. Günlük almanız gereken kalsiyum miktarına riayet etmeniz, daha çabuk kilo vererek göbek ve çevresini eritmenize yardımcı olacaktır. Özellikle 50 yaş civarlarında kadınların günde ortalama 1500 mg kalsiyum almaları önerilir. Bu sayede osteoporoz önlenir, göbek şişkinliği azalır. Eğer 50 yaşına ulaşmadıysanız günde 1000 mg kalsiyum almalısınız. Özellikle göbek ve çevresinden zayıflamak için bu değere dikkat etmelisiniz. Zayıflama ilaçları kullanmanız sağlığınız açısından ciddi problemlere yol açabilir. Diyet listelerine ek olarak önerilen tek zayıflama yöntemi, bitkisel ürünlerdir. Düzenli spor yapmanın yanında, günde 2 bardağı aşmayacak şekilde bitkisel çaylar tüketerek daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Göbek nasıl eritilir sorusuna verebileceğimiz bir diğer cevap da egzersiz yapmaktır. Mekik hareketi ve sopalı hareket en etkili egzersizlerdendir.

Göbek Eritmek İçin Mekik ve Sopalı Hareket


Günde 15 dakikanızı ayırıp, egzersiz yaparak çok daha kolay ve hızlı kilo verebilirsiniz. Bu egzersizlerden en etkilileri sopalı hareket ve mekik hareketidir. Yatar pozisyonda dizleriniz yukarı bakacak vaziyette uzanın. Ellerinizi boynunuzun arka kısmında birleştirin. Ayaklarınızı birbirine yaklaştırarak, başınızı dizinize götürün. Eski pozisyonu alın ve aynı hareketi tekrarlayın. Bu en ekili zayıflama egzersizlerinden olan mekik hareketidir. Sopalı harekette ise, oklava gibi oval hatları olan bir cismi belinizin arka kısmından ellerinizle sabitleyin. Ayakta iken sağa ve sola hareketlerle sopalı hareket egzersizini yapmış olursunuz. Bu egzersiz, bel ve çevresindeki yağlardan kurtulmanız için ideal bir egzersizdir.