Run Flat Lastik Çalışma Prensibi

Run Flat Lastik Çalışma Prensibi

Güvenliğin üst düzeyde olduğu alanlarda tercih edilen runflat lastikler, kauçuk özellikleri sayesinde jant ile lastik arasına yerleştirilen özel bir sistemden oluşturulur. Lastik yanaklarının destelenerek patlama veya yarılma gibi durumlarda hava basıncının düşmesini engelleyen sistemler otomatik olarak deveye girdikleri için son derece güvenli sistemler sunar. Savunma sanayisi başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilen sistemler sayesinde yedek lastik taşımaya ve lastik patlama durumunda değişim yapmaya gerek yoktur. Bu da kriz anlarında görevlinin zırhlı araç içerisinden çıkarak lastik değiştirmesinin önüne geçer.

Çalışma Prensibini Bozmayan Run Flat Teknolojisi

Runflat teknolojisi, lastiklerin çalışma prensibini bozmadan yaklaşık 100 km daha yol gidilmesine olanak verir. Lastiğin aracı kaldırma ve ilerleme kabiliyetini kaybetmesi durumlarında dahi etkili olan sistemler kendinden destekli halka ünitesine sahiptir. Lastiklerde meydana gelen hava kaybı durumunda araçları desteklemeye devam eden güçlendirilmiş yanak teknolojisine sahip olan runflat lastik sistemleri, kullanıcılarının yolculuğa sorunsuz bir şekilde devam etmesine olanak tanır. Lastik değiştirmeden ve aracı çekmeye ihtiyaç kalmadan lastik bakım noktasına ulaşabileceğiniz sistemler, araç hakimiyetinin etkin olarak sağlanmasına yardımcı olur.

Runflat Lastikler Nereden Alınır?

Runflat lastikler için kurumsal firmalar tercih edilebilir. İleri teknoloji ürünlerini müşterilerine sunmak amacıyla çalışan internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar sayesinde lastik değişimi için özel olarak üretilen makinelerden faydalanılabilir. Olay yerinde kontrol ve hızı kaybetmeden ilerlemek isteyen kurum ve kuruluşlar için tercih edilen ürünler, lastiklerde ateşli silahlardan meydana gelen yaralanma durumlarında dahi etkili çözümler sunulur. Jantın zemin ile temasını önleyen runflat’lerin değişimi için tercih edilen ekipmanlar, kullanıcı eforu gerektirmeyen özel sistemler ile donatılmıştır. Standart model, konteyner model ve trayler model gibi seçeneklere sahip olan ürünler, her türlü araca mükemmel bir şekilde uyum sağlar.