Tuğla Duvar Kaplama Modelleri

Tuğla Duvar Kaplama Modelleri

Dekorasyonun amacı hayalini kurduğumuz yaşam alanlarına sahip olmamızı sağlamaktır, günümüzde tasarım amacı ile kullanılan birçok farklı yapı malzemesi vardır. Hem iç hem de dış mekanda kullanılabilen tuğla duvar kaplama da bu anlamda sıkça karşımıza çıkan bir dekorasyon malzemesidir. Uygulandığı alanda otantik ve estetik bir görüntü yaratan ve özgünlüğü ile farklı olmak isteyenlerin tarzını yansıtmasına olanak tanıyan tuğla duvar kaplaması ile ilgili detaylı bilgi almak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Dekoratif Tuğla Modelleri

Son yıllarda yaygın bir şekilde iç ve dış mekanlarda kullanılmaya başlanan tuğlalar, eski binalardan ve yapılardan esinlenerek modern doğallığı keşfetmenizi sağlıyor. Farklı dokuda ve renkte üretimi yapılabilen dekoratif tuğlalar şık görünümü ile yaşam alanlarınızın ambiyansını değiştiriyor. En çok tercih edilen tuğla duvar kaplama ürünleri arasında eski, kırık, çıkma, tamburlu, antik, düz, çubuk, doğal, oluklu, sıvalı ve taş tuğla modellerini saymak mümkün. Bu tuğla çeşitlerinin farklı renk alternatiflerinin olması kişiye özel mekanlar tasarlanmasını ve herkesin kendi zevkini yansıtan yaşam alanına sahip olmasını sağlıyor.

Dekoratif Tuğla Duvar Kaplama Nasıl Uygulanır?

TV ünitesi arka fonu oluşturmak için sıkça kullanılan dekoratif tuğlalar aynı zamanda farklı alanların dekore edilmesinde de kullanılabilir. Mutfak, yatak odası, çalışma odası, banyo, WC gibi alanlarda da farklı fikirlerin yaratılmasına izin veren bu uygulama, iç mekanlarda olduğu gibi dış mekanlarda da tercih edilebilir. Uygulaması son derece kolay olan tuğla duvar kaplama için bu alanda uzmanlaşmış bir ustadan yardım almak gerekir. Uygulama öncesi yüzeyde bulunan düzensizlikler tespit edilir ve bunlara yönelik onarım uygulaması yapılır. Daha sonra yüzeye taş yapıştırıcısı yüzeye ya da tuğlanın arkasına sürülür, alttan başlayarak duvara yapıştırılır. Bu işlemin ardından tuğlaların arasına derz dolgusu uygulanır. Yüzey tamamen kuruduktan sonra temizlenir ve kullanıma hazır hale gelir. Taş kaplama, tuğla kaplama ve diğer dekorasyon ürünlerini yakından incelemek için online firmaları ziyaret edebilirsiniz.