Korozo Düğme Hangi Özelliklere Sahiptir?

Korozo Düğme Hangi Özelliklere Sahiptir?

Birbirinden farklı renk ve desen alternatiflerine sahip olan Korozo düğmeler sert reçineye benzeyen bir maddeden imal edilir. Bu madde korozo olarak adlandırılır. %100 doğal içerikli olan Korozo, sürdürülebilir bir çevre anlayışı benimseyen tekstil firmaları için oldukça önemlidir. Sektörde bitkinin incisi olarak da bilinen Korozo maddesi tropikal bölgelerde yetiştirilir. Yağmur ormanlarında yetişen palmiye ağaçlarının çekirdek bölümünden elde edilen bu madde, enerjisi ve görüntüsü ile oldukça avantajlıdır. Organik bileşikler ile oluşturulan Korozo ham maddesi çizilmezdir ve sağlamlığı ile ön plana çıkar. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.

Korozo Düğmelerin Her Biri Benzersizdir

Kendine has bir deseni bulunan bu ürünler genellikle doğal formatta tercih edilir. Her bir ürünün birbirinden farklı desenleri vardır. Bu nedenle özgün bir yapı kurmak isteyenler korozo düğmeleri tercih edebilir. Boyanması için de oldukça uygun olan korozo, doğal bir yapıya sahiptir. Farklı modellerde ve renklerde üretile bu ürünler kadın giysilerinden kazaklara , gömleklerden erkek giysilerine kadar çok çeşitli alanlarda kullanılabilir. Güney Amerika bölgesi başta olmak üzere tropik bölgelerde yetiştirilen palmiye ağaçlarından üretilen korozo düğme üretiminde nitelikli olan firmaları tercih etmelisiniz. Üretim makineleri ne kadar gelişmişse üretim çıktıları da o kadar kaliteli olur.

Korozo Düğme Modellerinde Üretim Aşamaları


Üretim çıktıları elle elledikten sonra kalite kontrol ekibi tarafından kontrolü gerçekleştirilen düğmeleri tercih etmeniz renk, delik sayısı ve boy gibi farklılıklarda bir problem yaşamanızı engeller. En kaliteli palmiye ağaçlarından özel olarak üretilen korozo düğmeler çatlamaz ve çizilmez olduğu için uzun yıllar boyunca sizinle kalacaktır. Yüksek basınca ve yüksek sıcaklığa karşı mukavemet gösteren bu ürünler genellikle İtalyan makinelerinin ellerinden çıkar.